İptal, iade, Değişim ve Telif

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARIGENEL:
Bu web sitesi üzerinden sipariş verdiğiniz zaman, yasal ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
Alıcılar, aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
Ürün ilk sevkiyat masrafı olan kargo nakliye ücretleri satıcı tarafından, teslim sonrası iade edilen ürünler kargosu alıcılar tarafından ödenecektir.
Satın alınan ürün, 30 günlük süreyi geçmemek üzere alıcının bildirdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.
Satın alınan ürün veya ürünler , eksiksiz, tam ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmek zorundadır.
Satın alınan ürünün satılmasının mümkün olmadığı durumunda, satıcı bu olayı öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı veya sözlü olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de alınan ödeme Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez, göndermez veya banka kayıtlarından iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı ‘ya ödenmez ise, Alıcı, ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI ’ya ait olacak şekilde SATICI ’ya iade etmek zorundadır.
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Sarıcı’nın mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya iletişim bilgileri ile bildirir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir,


ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti kargodan teslim almadan önce gözle ve elle muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden kesinlikle teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Kargo paketini acarken lütfen video çekin, paket içeriğinde kesik veya hasar var ise videoyu iletişim kanallarımızı kullanarak veya donemplak@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır.
SATICININ İADE BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET : Dönem Plak

ADI/UNVANI: Oktay OKUDUCU
ADRES: Yenimahalle 3096 Sok NO:9 D:3 Atakum / Samsum
EPOSTA: donemplak@hotmail.com
TEL: 0 542 636 0401

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

Alıcı, satın aldığı eğer bir kullanılmış ürün ( 2.el ) ise cayma hakkı kullanılamaz.
Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Alıcı’ ya aittir.
Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

İade formu, İade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz, tam ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli geri ödemek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir eksilme olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmek zorundadır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

ALICI’nın 2. el olarak satın alınmış daha önce kullanılmış ürünler,
Plak, DVD, VCD, CD ve kasetlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, olmaları gerekir.


ÖDEME VE TESLİMAT

Banka Havalesi veya EFT TR35 0006 4000 0017 3050 2276 20 İş bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

 

Kişiye Özel Plak Yapımı

 Hizmetlere belirli içerikleri (örneğin görseller, oynatma listesi adları ve açıklamalar) (“Kullanıcı İçeriği”) gönderebilirsiniz. Kullanıcı İçeriği gönderirseniz, bize, yasaların izin verdiği ölçüde ve maksimum süre boyunca, münhasır olmayan, devredilebilir, dünya çapında, telifsiz, tamamen ödenmiş, geri alınamaz ve tamamen alt lisansı verilebilir bir kullanım, çoğaltma, çoğaltma hakkı vermiş olursunuz. Kullanıcı İçeriğini şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilen veya keşfedilen herhangi bir biçimde veya ortamda değiştirmek, uyarlamak, yayınlamak, gerçekleştirmek, tercüme etmek, kullanıma sunmak, kamuya iletmek, iletmek, düzenlemek, türev çalışmalar oluşturmak, dağıtmak ve görüntülemek. Gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriğindeki tüm manevi haklardan veya eşdeğer haklardan yasaların izin verdiği ölçüde feragat ediyor ve bunları uygulamamayı kabul ediyorsunuz. Bize ve alt lisans sahiplerimize, gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriğiyle bağlantılı olarak adınızı, kimliğinizi ve profil resminizi kullanma hakkını veriyorsunuz. Kullanıcı İçeriği göndermeniz, söz konusu Kullanıcı İçeriğinin sahipliğini değiştirmez.

(a) yasa dışı, müstehcen, tehdit edici, karalayıcı veya herhangi bir şekilde sakıncalı veya uygunsuz içerik içeren, (b) herhangi bir üçüncü tarafın gizlilik, tanıtım, telif hakkı, ticari marka dahil haklarına zarar veren veya haklarını ihlal eden, veya diğer fikri mülkiyet hakları, (c) herhangi bir üçüncü tarafa telif ücreti veya başka herhangi bir ücret ödememizi gerektirir veya (d) bu tür bir ortaklık veya onaya izin vermeyen herhangi bir üçüncü tarafla bir ortaklık veya bu tarafın onayını ima eder. Kullanıcı İçeriğini kaldırabilir veya düzenleyebiliriz.

Gönderiminizin ve Kullanıcı İçeriğini kullanmamızın bu Sözleşmeyi ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz ve gönderdiğiniz herhangi bir Kullanıcı İçeriğinden kaynaklanan tüm iddialar için donemplak.com un ve sahibinin zararlarını tazmin edeceğinizi kabul edersiniz. Gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriği herkese açık olabilir ve başkaları tarafından kullanılabilir ve yeniden paylaşılabilir. Sizin veya başkalarının Hizmetlerde paylaştığı veya paylaştığı şeylerle ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz 

Hizmetleri yalnızca kişisel, ticari olmayan amaçlarınız için kullanabilirsiniz. Hizmetleri, üçüncü tarafların içeriğini veya üçüncü taraflar adına içerik depolamak, aktarmak veya dağıtmak, kendi içerik uygulamanızı veya hizmetinizi işletmek veya Hizmetlerin herhangi bir bölümünü yeniden satmak için kullanamazsınız. Size, Sözleşmeye tabi olarak, Satın Alınan Müzik’i, Müzik Hizmeti İçeriğini ve Hizmetler aracılığıyla erişmenizi sağladığımız her türlü ek Müzik İçeriğini yalnızca kişisel, ticari olmayan amaçlarınız için kullanma konusunda münhasır olmayan, devredilemez bir hak veriyoruz. Önceki cümlede belirtilmediği sürece, Satın Alınan Müzik veya Müzik Hizmeti İçeriğini yeniden dağıtamaz, iletemez, devredemez, satamaz, yayınlayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, ödünç veremez, yeniden kullanamaz, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, lisanslayamaz veya başka şekilde aktaramaz veya kullanamazsınız. Size herhangi bir Müzik İçeriği için herhangi bir senkronizasyon, kamuya açık performans, kamuya açık gösterim, tanıtım amaçlı kullanım, ticari satış, yeniden satış, çoğaltma veya dağıtım hakları vermiyoruz. Yasal olarak edinildiğinden ve herhangi bir kötü amaçlı yazılım, virüs, Truva atı, casus yazılım, solucan veya diğer türden arınmış olduğundan emin olmak da dahil olmak üzere, içe aktardığınız Müzik İçeriğinden ve Hizmetlere gönderdiğiniz (aşağıda tanımlanmıştır) Kullanıcı İçeriğinden yalnızca siz sorumlusunuz. kötü amaçlı veya zararlı kod. Kişisel, ticari olmayan kullanımınız için Müzik İçeriğinize bulut tabanlı erişim sağlamak için gerekli tüm izinleri ve avantajları açıkça bize veriyor veya devrediyorsunuz; buna (i) Müzik İçeriğinin kişisel, ticari olmayan kopyalarını oluşturmanıza olanak sağlamak da dahildir. yedekleme amaçları ve  teknik destek sağlamak.

Hizmetleri kullanımınızda bağlı olduğunuz tüm geçerli yasalara ve lisans veya sözleşmelerin şartlarına uymanız gerekir.