İptal, iade ve Değişim

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARIGENEL:
Bu web sitesi üzerinden sipariş verdiğiniz zaman, yasal ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
Alıcılar, aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
Ürün ilk sevkiyat masrafı olan kargo nakliye ücretleri satıcı tarafından, teslim sonrası iade edilen ürünler kargosu alıcılar tarafından ödenecektir.
Satın alınan ürün, 30 günlük süreyi geçmemek üzere alıcının bildirdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.
Satın alınan ürün veya ürünler , eksiksiz, tam ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmek zorundadır.
Satın alınan ürünün satılmasının mümkün olmadığı durumunda, satıcı bu olayı öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı veya sözlü olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de alınan ödeme Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez, göndermez veya banka kayıtlarından iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı ‘ya ödenmez ise, Alıcı, ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI ’ya ait olacak şekilde SATICI ’ya iade etmek zorundadır.
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Sarıcı’nın mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya iletişim bilgileri ile bildirir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir,
ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti kargodan teslim almadan önce gözle ve elle muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden kesinlikle teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Kargo paketini acarken lütfen video çekin, paket içeriğinde kesik veya hasar var ise videoyu iletişim kanallarımızı kullanarak veya donemplak@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır.
SATICININ İADE BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET : Dönem Plak

ADI/UNVANI: Oktay OKUDUCU
ADRES: Yenimahalle 3096 Sok NO:9 D:3 Atakum / Samsum
EPOSTA: donemplak@hotmail.com
TEL: 0 542 636 0401

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

Alıcı, satın aldığı eğer bir kullanılmış ürün ( 2.el ) ise cayma hakkı kullanılamaz.
Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Alıcı’ ya aittir.
Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

İade formu, İade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz, tam ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli geri ödemek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir eksilme olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmek zorundadır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

ALICI’nın 2. el olarak satın alınmış daha önce kullanılmış ürünler,
Plak, DVD, VCD, CD ve kasetlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, olmaları gerekir.
ÖDEME VE TESLİMAT

Banka Havalesi veya EFT TR35 0006 4000 0017 3050 2276 20 İş bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.