Blog

Renkli Plakların Ses Kalitesi

Kalite kaygılarına gelince, standart siyaha kıyasla renkli plak hakkında birçok farklı görüş var. Bununla birlikte, argümanların çoğu, herhangi bir rengin plak kayıtlarının basılmasında yer alan teknik özelliklerin ve çoklu değişkenlerin anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle, en önemli teknik yönleri açıklamaya ve okuyuculara bir plak üretim sürecinde renk ve ses kalitesi dinamiklerini anlama konusunda bir rehber sunmaya karar verdik.

Kalite kaygılarına gelince, standart siyaha kıyasla renkli plak hakkında birçok farklı görüş var. Bununla birlikte, argümanların çoğu, herhangi bir rengin plak kayıtlarının basılmasında yer alan teknik özelliklerin ve çoklu değişkenlerin anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle, en önemli teknik yönleri açıklamaya ve okuyuculara bir plak üretim sürecinde renk ve ses kalitesi dinamiklerini anlama konusunda bir rehber sunmaya karar verdik.

Başlangıç olarak, vinil kayıtlar polivinil klorür veya PVC olarak bilinen ısıtılmış bir termoplastik malzemeye bastırılır. Sağlık, bilişim, ulaşım, tekstil ve inşaat gibi endüstriyel üretimde uzun bir geçmişe sahip en eski sentetik malzemelerden biridir. Saf, bakir PVC, çeşitli renklerde reçineler halinde gelir ve atıkları azaltmak ve kayıtları daha sürdürülebilir bir şekilde bastırmak için genellikle geri dönüştürülmüş PVC ile karıştırılır.

Doğal olarak PVC renksizdir ve renk elde etmek için renklendiriciler eklenir. Örneğin, standart siyah kayıtlarda renklendirici olarak siyah karbon eklenir ve başka renkler elde etmek için farklı renklendiriciler eklenir. R.A.N.D. MUZİK’TEN Gunnar Heuschkel’e göre, geçmişte beyaz pvc’deki titanyum oksit gibi bazı renklendiriciler arka plan gürültü seviyelerini önemli ölçüde artırmak için kullanılıyordu. Ancak PVC gelişimi, renkli kayıtların kalitesizlikleriyle bilindiği zamanlardan çok uzun bir yol kat etti. PVC oluşumları tedarikçiden tedarikçiye değişebilse de günümüzde çoğu bileşik firma en üst seviyededir.

Bir pres operatörünün deneyimi ve hassasiyeti, belirli renkler, sıcaklıklar ve ses kalitesi arasında yeterli dengelemede çok önemlidir.

 

Presleme kayıtları, bir PVC bileşiğinin verimli bir şekilde işlenmesi için belirli sıcaklıklar gerektiren kritik erime, kalıplama, soğutma ve düzeltme aşamalarını içerir. Farklı PVC renk oluşumlarının bir üretim sürecinde marjinal olarak farklı sıcaklıklar gerektirmesi, aslında renkli vinil kayıtlarda ses kalitesinde kilit değişkendir. Teknik olarak, herhangi bir renk üzerinde eşit derecede iyi ses kayıtları üretmek mümkün olsa da, deneyimlerimize göre, daha açık renkler ve renk karışımları daha az ısı ve daha temkinli bir presleme yaklaşımı gerektirir.

Ek olarak, renk karışımları kalıp üzerindeki sıcaklık bölgelerinde tutarsızlıklara neden olur ve doğru şekilde kullanılmazsa kolayca yanık izleri, dikişler oluşturabilir ve bir kayıtta tıklamalara, patlamalara veya diğer ses artefaktlarına neden olabilir. Bu nedenle, bir pres operatörünün deneyimi ve hassasiyeti, belirli renkler, sıcaklıklar veKalite kaygılarına gelince, standart siyaha kıyasla renkli plak hakkında birçok farklı görüş var. Bununla birlikte, argümanların çoğu, herhangi bir rengin plak kayıtlarının basılmasında yer alan teknik özelliklerin ve çoklu değişkenlerin anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle, en önemli teknik yönleri açıklamaya ve okuyuculara bir plak üretim sürecinde renk ve ses kalitesi dinamiklerini anlama konusunda bir rehber sunmaya karar verdik.

 

ses kalitesi arasında yeterince dengelenmede çok önemlidir. Ayrıca her plak projesi özeldir ve üretimde özel bir yaklaşım gerektirir. Benzersiz bir ses materyali, preslemeden önce uzun bir üretim aşamasını takip eder ve sonunda hava koşulları bile PVC’nin bir preste nasıl davrandığını etkileyebilir. Bir basındaki belirli bir kaydın davranışsal özellikleri genellikle test baskıları sırasında öğrenilir ve bu, basın ayarlarında en önemli ayarlamaların yapıldığı yerdir.

 

Kalite kaygılarına gelince, standart siyaha kıyasla renkli plak hakkında birçok farklı görüş var. Bununla birlikte, argümanların çoğu, herhangi bir rengin plak kayıtlarının basılmasında yer alan teknik özelliklerin ve çoklu değişkenlerin anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle, en önemli teknik yönleri açıklamaya ve okuyuculara bir plak üretim sürecinde renk ve ses kalitesi dinamiklerini anlama konusunda bir rehber sunmaya karar verdik.Bununla birlikte, renkli plak kayıtlar, daha açık renklerdeki çizikleri ve diğer mekanik hasarları tanımlamak daha zor olduğu için daha sıkı bir kalite kontrolüne de duyarlıdır. Bir diğer önemli faktör ise siyah standart PVC’nin plak üretiminde en yaygın kullanılan bileşik olmasıdır. Bu, PVC’nin bir preste nasıl davranacağını tahmin etmeyi ve dolayısıyla günlük olarak çalışmayı çok daha kolay hale getirir.

Bakir ve geri dönüştürülmüş PVC’nin harmanlanması, rekor presleme endüstrisinde yaygın bir uygulamadır. Yeniden öğütme asla bakir PVC’den daha kötü görünmemeli olsa da, çeşitli renklerden% 100 geri dönüştürülmüş plak , üretimin tüm aşamalarında kesinlikle gerekli sıcaklıklarda değişiklikler meydana getirecek ve doğru şekilde kullanılmazsa gürültü seviyelerini artırabilir. R.A.N.D. muzik’ten Gunnar Heuschkel, geri dönüştürülmüş malzemenin çok yüksek saflığını korumanın önemli olduğunu vurguluyor çünkü moleküler zincirlerin uzunluğundaki değişiklikler nedeniyle birkaç yeniden öğütme döngüsünden sonra yüzey gürültüsü artabilir.Kalite kaygılarına gelince, standart siyaha kıyasla renkli plak hakkında birçok farklı görüş var. Bununla birlikte, argümanların çoğu, herhangi bir rengin plak kayıtlarının basılmasında yer alan teknik özelliklerin ve çoklu değişkenlerin anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle, en önemli teknik yönleri açıklamaya ve okuyuculara bir plak üretim sürecinde renk ve ses kalitesi dinamiklerini anlama konusunda bir rehber sunmaya karar verdik.

Müşterilerimizden gelen yinelenen sorulara ve internet forumlarındaki yaygın tartışmalara yanıt olarak – deneyimlerimiz, izleme ve diğer oynatma sorunlarının belirli renklerle ilişkili olmadığını, bunun yerine bir mastering / master disk kesme hatası, damgalayıcı yanlış baskısı veya baskı hatası olduğunu göstermektedir.

Bakir ve geri dönüştürülmüş PVC’nin harmanlanması, rekor presleme endüstrisinde yaygın bir uygulamadır. Yeniden öğütme asla bakir PVC’den daha kötü görünmemeli olsa da, çeşitli renklerden% 100 geri dönüştürülmüş plak, üretimin tüm aşamalarında kesinlikle gerekli sıcaklıklarda değişiklikler meydana getirecek ve doğru şekilde kullanılmazsa gürültü seviyelerini artırabilir. R.A.N.D. muzik’ten Gunnar Heuschkel, geri dönüştürülmüş malzemenin çok yüksek saflığını korumanın önemli olduğunu vurguluyor çünkü moleküler zincirlerin uzunluğundaki değişiklikler nedeniyle birkaç yeniden öğütme döngüsünden sonra yüzey gürültüsü artabilir.

Müşterilerimizden gelen yinelenen sorulara ve internet forumlarındaki yaygın tartışmalara yanıt olarak – deneyimlerimiz, izleme ve diğer oynatma sorunlarının belirli renklerle ilişkili olmadığını, bunun yerine bir mastering / master disk kesme hatası, damgalayıcı yanlış baskısı veya baskı hatası olduğunu göstermektedir.

 

Genişletilmiş hacimlere ve punk veya metal gibi sert gürültüye sahip bazı müzik türleri, tıklamaları, pop’ları ve arka plan gürültüsünü mükemmel şekilde maskeleyebilir.

Uygulamamız, PVC renginin malzeme olarak ses kalitesi üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığını kanıtlamaktadır, ancak bazı renkler veya renk karışımları, ses kalitesinin düşebileceği veya düşmeyebileceği yerlerde daha hassas presleme yöntemleri gerektirir. Ayrıca, vinil doğal olarak kusurlu bir formattır ve sürekli arka plan gürültüsü, tıklamalar ve patlamalar, statik gürültü vb. Gibi birden fazla ses eseri taşır. Üretim sürecinde, bir presleme tesisi bir sorunun veya belirli bir kusurun ne olduğuna karar verir ve ayrıca ikisi arasında uzlaşmaya varır. Bir kaydın uzunluğu ve hakim olma şeklinin ses seviyeleri üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Bu, verilen kusurları ve presleme sırasında ortaya çıkan ekstra gürültüyü açığa çıkarabilir veya maskeleyebilir. Genişletilmiş hacimlere ve punk veya metal gibi sert gürültüye sahip bazı müzik türleri, tıklamaları, pop’ları ve arka plan gürültüsünü mükemmel şekilde maskeleyebilir. Aynısı, ortam veya klasik müzik gibi daha sessiz müzikal içerikler için de geçerlidir, ancak yalnızca kusurların çoğunun açıkça duyulabileceği zıt perspektiften geçerlidir.

MG 5907 Renkli PlakKayıtların Ses Kalitesi
Ses içeriğinin doğası gereği, bazen test baskısı sırasında belirli basma sorunları ortaya çıkarsa, ses kalitesi için renkler tehlikeye girebilir veya bunun tersi de geçerlidir. Örneğin, açık renkli bir PVC üzerine sessiz müziğe basmak bazı zorluklara neden olabilir ve ses veya renkten ödün verilmesi gerekir. Tecrübelerimize dayanarak, bazı müşteriler görsel estetiği ses kalitesine tercih ediyor ve onların isteklerine uymak zorundayız. Ancak plak projenizin görsel tasarımına karar verirken uzunluk, ses seviyeleri ve müzik türünü dikkate almanızı ve en kaliteli sonuçları elde etmek için baskı operatörünüze danışmanızı öneririz. Her presleme tesisi farklı yöntemlere dayanır, çoğunlukla dahili olarak geliştirilmiştir, farklı PVC bileşikleri ve farklı presler kullanır. Bu nedenle, vinil kaliteniz çoğunlukla malzemeye değil, şirketin know-how’ına bağlı olacaktır.

 

RPM Kayıtlarında üretim söz konusu olduğunda, mümkün olduğunca geri dönüştürüyoruz. Tüm atık kayıtlarını topluyoruz, etiketleri kaldırıyoruz, parçalıyoruz, öğütüyoruz ve geri dönüştürülmüş malzemeyi% 80 bakir PVC ile karıştırılmış bir prese geri koyuyoruz. Ve nadiren% 100 geri dönüştürülmüş malzemeye baskı yapıyoruz. Bu hem siyah hem de renkli vinil kayıtlar için geçerlidir. Diğer presleme tesislerine kıyasla boya gibi renklere yaklaşır ve karıştırırız, bu nedenle bölme veya sıçrama kayıtları üretemeyiz, ancak mükemmel renk karışımları geliştirmek için kurum içi bir renk uzmanımız vardır. Renk karışımları için tarifleri belgeliyoruz ve ileride kullanmak üzere bir veritabanında saklıyoruz. PVC bileşiği için bazı AB düzenlemeleri nedeniyle, net şeffaf kayıtlar üretemiyoruz ve bunlar esas olarak ABD’de mevcut. En uygun renkler web sitemizdedir ve özel istekleri denemeye her zaman açığız.

Kalite kaygılarına gelince, standart siyaha kıyasla renkli plak hakkında birçok farklı görüş var. Bununla birlikte, argümanların çoğu, herhangi bir rengin plak kayıtlarının basılmasında yer alan teknik özelliklerin ve çoklu değişkenlerin anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle, en önemli teknik yönleri açıklamaya ve okuyuculara bir plak üretim sürecinde renk ve ses kalitesi dinamiklerini anlama konusunda bir rehber sunmaya karar verdik.

Diğer her presleme tesisinde olduğu gibi, işlem sırasında presi tamamen temizlemeden renkten renge ne kadar sorunsuz geçiş yapabileceğimizde bazı sınırlamalar vardır. Ve renk geçiş ücreti dahil edilmemişse, küçük siparişlerin geçiş renklerinin büyük bir kısmına sahip olacağını akılda tutmakta fayda var. Renkli plk siparişlerine yaklaşırken hedeflerimiz her zaman yanık izlerinden, sert renk geçişlerinden kaçınmak ve doğru rengi elde etmektir. Bununla birlikte, birinci önceliğimiz her zaman ses kalitesidir ve farklı presleme sıcaklıkları, kayıt döngüsü süreleri ve sıkı kalite kontrolü ile bunu başarmada büyük bir hassasiyet gösteririz.

 

Son fakat en az değil, RPM ekibi müziğinizi göndermeden önce ustanızın kalitesine büyük önem vermenizi önerir. Yüksek ses seviyeleri arka plan seslerine karşı daha az hassastır ve görsel tasarımdan ödün vermeden renkleri denemeyi ve en iyi ses kalitesini garanti etmeyi kolaylaştırır. Son olarak, okuyucularımıza renkli plağı standart siyahtan daha düşük değil, üretimde ekstra zorluklara neden olabilecek farklı bir ürün olarak görmelerini tavsiye ediyoruz.

Plağın tadını çıkar!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir